Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2011

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΝΙΚΗ!!

Τους δύο βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η ομάδα μας, την Τετάρτη το βράδυ στο κλειστό γυμναστήριο του Χαλανδρίου.  Ο πίνακας έδειξε,  Τριφυλλιακός - Οίον   63- 68 . Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά τον αγώνα αποτελούμενη  από τους Πύρρο,Σωτήρο,Σταθόπουλο,Ζίακανο,Ανδρέου. Γρήγορα όμως η αμάδα από το Πολύδροσο κατάφερε να αντιδράσει και εκμεταλευόμενη τα λάθη τα λάθη των παικτών μας, οδηγήθηκε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 6 πόντων. Η τρίτη περίοδος δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 10. Η είσοδος του Μπούμπουλη βελτίωσε την αγωνιστική εικόνα της ομάδας και καταφέραμε να μειώσουμε στο 30 λεπτο στους 3 ποντους. Παίζοντας καλά στην επίθεση βρίσκοντας ρυθμό και έχοντας σε πολύ καλό βράδυ τους Σωτήρο και Ζίακανο η ομάδα μας προηγήθηκε στο 37 λεπτο με 2 πόντους. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στις βολές όπου ο Ανδρέου αποδείχθηκε αρκετά εύστοχος και παρά τα 2 τραβηγμένα εύστοχα σουτ 3 ποντων του Πολύδροσου η ομάδα μας κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα! Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της ομάδας μας για την νίκη!