Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

ΟΙΟΝ VS AMIΛΛΑ 87-79

Με εντός έδρας νίκη ξεκίνησε η ομάδα το 2012, η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο της άμιλλας περιστερίου. Το οίον ξεκίνησε με τους, Μπούμπουλη,Σωτήρο,Τζούρα,Ζιάκανο,Ανδρέου. Τα πρώτα λεπτά δεν ξεκίνησαν καλά για την ομάδα μας η οποία βρέθηκε πίσω στο σκόρ. Τα γρήγορα φάουλ που χρεώθηκε ο Ανδρέου στην πρώτη περίοδο του αγώνα είχαν σαν αποτέλεσμα να χαθεί ο έλεγχος των rebound και το ημίχρονο να κλείσει με 36-39 υπέρ των φιλοξενούμενων. Στο πρώτο ημίχρονο αρκετές λύσεις έδωσαν οι Τζούρας, Σωτήρος. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε πολύ δυνατά , δείχνοντας το τι ήθελε να κάνει. Με ηγέτες τους Ζιάκανο και Μπούμπουλη οι οποίοι με ρεσιτάλ έξω από την γραμμή των 6,75 δήλωσαν παρών, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα.Χάρη στην πολύ ανεβασμένη απόδοση αυτών των δυο αθλητών  η ομάδα κατάφερε  να πάρει μια σπουδαία νίκη και να βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον. Επίσης αγωνίστηκαν στο παιχνίδι και σκόραραν οι Ευσταθίου,Κριεμάδης,Χάιτος,Σταθόπουλος.